Mielőtt belefogunk – kalkuláció az első lépések előtt
Ha otthonunk felújítását vagy egy új otthon építését tervezzük, akkor az álmok megvalósítása egy alapos kalkulációval indul. Látnunk kell a lehetséges költségeket, hiszen ehhez mérten dönthetünk arról, hogy milyen volumenű legyen a munkálat. A kalkuláció azonban nagyon szerteágazó és nehéz feladat, hiszen a szakemberektől is gyakran kapjuk azt a választ, hogy „attól függ”…
Persze ez a válasz érthető, nagyon sok paraméter valóban attól függ, hogy mekkora alapterületről, milyen igényekről van szó és az is komoly szerepet játszik, hogy egyáltalán mit engedhetünk meg magunknak. Nehéz elveszni a számok világában, éppen ezért az előzetes tájékozódást nagy mértékben megkönnyítik az online kalkulátorok, amelyekkel átláthatóbban és könnyebben számolhatunk. Főleg akkor, amikor még hozzávetőleges költségterv sincs a fejünkben.
Nézzük, hogy milyen kalkulátorok segíthetik a költségvetés összeállítását!
Anyagszügséglet kalkulátor
Első lépésben ki kell választanunk, hogy milyen szerkezetet szeretnénk építeni. A négyzetméter megadásával megkapjuk a választható termékek listáját és szükséges mennyiséget. Továbbá azt is láthatjuk, hogy milyen végösszegre számíthatunk. Ez azért nagy segítség, mert láthatjuk a termékek, megoldások közötti árkülönbséget, így már a tényleges számok és alternatívák segítségével tárgyalhatunk szakemberrel. Az anyagszükséglet kalkulátor segítségével válaszfalra, előtétfalra, aknafalra, kazettás és gipszkarton álmennyezetre, tetőtérre és szárazpadlóra is számolhatunk anyagigényt. Sőt, egyedi árat is megadhatunk, így komplett anyagszükséglet árajánlat készíthető.
Tűzvédelmi kereső
A tűzvédelmi kereső segítségével a megfelelő rétegrendet, tetőtér, válaszfal, aknafal vagy álmennyezet függvényében számolhatjuk ki. A kalkulátor által megadott értékek támpontot adnak számunkra abban, hogy milyen lapburkolatot használjunk adott tűzvédelmi besorolás mellett. A tűzvédelmi kereső itt érhető el.
Vakolat és glettkalkulátor
A vakolat és glettkalkulátor használatakor nincs más teendőnk, mint a megmunkálandó felület méretét és a kívánt rétegvastagságot megadjuk. Persze ez sokszor nem annyira magától értetődő, de a kalkulátor már abban is nagy segítségünkre van, hogy tudjuk: erre is gondolni kell. Ha tisztában vagyunk azzal, hogy milyen paraméterek szükségesek egy-egy számításhoz, már közelebb vagyunk ahhoz, hogy pontosabb kérdéseket tegyünk fel szakembereinknek, illetve pontosabb információt adjunk át, így a kalkuláció is részletesebb és a költség is jobban tervehető lesz. A kalkulátor egyébként a szükséges mennyiség mellett az ajánlott kiszerelést is kiadja, és azt is jelzi, hogy ha a rétegvastagsághoz nem a megfelelő terméket választottuk.
Természetesen a teljes költségterv elkészítése még így is hatalmas feladat, azonban az online kalkulátorok segítségével gyorsan és akár otthunban ülve is választ kaphatunk felmerülő kérdésekre. Emellett rálátást kapunk a termékekre, a kiszerelésre és arra is, hogy milyen adatokat, paramétereket gondoljunk át, amikor már konkrét és a valósághoz nagyon is közel álló árajánlatot szeretnénk kérni.
TERMÉKEK, AMIK ÉRDEKELHETNEK
Akár vidéki iskolából is lehet idilli otthon
Bármilyen épület komfortos családi ingatlanná válhat, csak fantázia, kitartás és kreativitás szükséges hozzá. Egy virágárus úgy döntött családjával, hogy vidékre költözik,...
3 gyakori, idegesítő otthoni probléma – és a megoldásuk
Így küszöbölhetjük ki a frusztráló gikszereket otthonunkban. A legszebb, legigényesebben kialakított otthonokban is előfordulhatnak olyan problémák, amelyek őrületbe kergetik az...
Így lesz tökéletes és álomszép falad otthonodban
A falak meghatározzák az enteriőrt, ezáltal pedig a lakók hangulatát is. Fontos ezért, hogy odafigyeljünk a részletekre – szerencsére költség- és időhatékonyan is ki lehet...