Színválasztási tanácsadó
Az épületek homlokzatán a valóságban megjelenő színárnyalatot rendkívül sok tényező befolyásolja. Így fontos a fény- és árnyékhatás, a színes díszítő felületképző anyagok struktúrája, a felületképzés módja, valamint az épület rendeltetéséhez szükséges felület kialakítása. Éppen ezért van néhány dolog, amelyet érdemes figyelembe venni, amikor színt választunk.
Szín + fény
A fény befolyásolja a szín minőségét és árnyalatát. A fény minősége, intenzitása, a nappalok-éjszakák változása, mozgása szintén befolyásolja a homlokzat színét. Ragyogó napsütésben ugyanaz a homlokzatszín egészen másként mutat, mint borult, árnyékos időben vagy koraeste, más fény- és árnyékviszonyokban. Ezen túl a közvetlen környezet, a szomszédos épületek színei, a természet, a növényzet a természetes reflexiók miatt szintén befolyásolni fogja a színkártyából kiválasztott színünk érzékelését.
Szín + struktúra
A különböző vakolatstruktúrákon keresztül a fény is változóan verődik vissza. A klasszikus, durvább, kapart felület sokkal több árnyékot vet a falra, mint egy finomszemcsés vakolat – még egy és ugyanazon szín és anyag esetén is, ha különféle technikával, módszerrel képezik a végső felületet.
Szín + hőszigetelés
A webertherm hőszigetelő rendszerrel rendelkező homlokzatoknál meghatározott szabályokat kell figyelembe venni. Sötét színű homlokzatok erősebben felmelegednek és jobban magukban tartják a hőt, mint a világos színűek. Ezért a nap folyamán lezajló tartós felmelegedésből, valamint az éjszakai lehűlésből, vagy hirtelen érkező, gyors lehűlést eredményező esőből eredendően nagyobb feszültségek jelentkezhetnek a homlokzatfelületen. Következésképpen nem ajánlatos sötét intenzív színt választani webertherm hőszigetelő rendszerek fedővakolataként. Sötétebb szín használata akkor lehetséges, ha aránya a teljes homlokzati felületen nem haladja meg a 10 százalékot, például homlokzati elemek, díszítések, kisebb felületek esetén.
A HBW érték
A HBW érték 0-100 közötti arányszám, amely azt mutatja meg, hogy az adott színárnyalat a látható fénytartomány mekkora részét veri vissza. 0 értéke az elméletileg teljesen fekete felületnek van, míg 100-as értéke az elméletileg tökéletesen fehér felületnek van. Azaz minél kisebb ez a szám, annál nagyobb mértékben nyeli el a felület a fényt, felmelegítve a homlokzatot. Hőszigetelő rendszereknél 25-nél alacsonyabb HBW értékkel rendelkező színárnyalat választása nem ajánlott!
A Weber színes vékonyvakolatok, homlokzatfestékel színkártyáin szerepelnek a HBW érték, amelyek segítik a választás. A teljes színválaszték minden lényeges adattal, ide kattintva olvasható.
+ egy szempont
A gyakorlatban nagyon sokszor előfordul, hogy a képernyőn látható színek és valóságos színek eltérnek egymástól. Éppen ezért a végleges színválasztásnál mindig érdemes színkártyát kérni vagy az építőanyag-kereskedésekben kihelyezett színekből választani.
TERMÉKEK, AMIK ÉRDEKELHETNEK
Így válaszd ki a tökéletes vakolatot!
A színek, struktúrák és kötőanyagok erdejében nehéz lehet eligazodni – itt egy kis segítség. Mutasd a házad, megmondom, ki vagy: nagyon sokat számít, hogy fest az épület,...
Egy modern, exkluzív, pazar EXPO a jakuzzikról (nem csak) a víz szerelmeseinek
Egy hétvége, nem wellness hétvége. Magyarország legnagyobb vásárral egybekötött kiállítása csak rád vár. Merülj el a SPATREND EXPO kínálatának tengerében! Miről is van szó?...
Érezd a természet lágy érintését otthonodban, meríts ihletet az IBDesign bemutatótermének segítségével!
Otthonunkból mindannyian a maximumot szeretnénk kihozni és erre kiváló lehetőséget nyújt egy bemutatóterem, ahol szakértő segítséggel, minden helyiségre kiterjedő összhangot...