Így védd meg otthonodat a vihartól!
Talán nem árulunk el újdonságot azzal, hogy az utóbbi években különösen szeszélyes az időjárás. Lényegében megszűntek az évszakok; a forró nyári napokat átmenet nélkül követik a lehűlések és a viharos, csapadékos, szinte őszinek tűnő időszakok.
Hiába nézzük az időjárás applikációt: sokszor a derűs, napsütéses előrejelzés hirtelen átvált; felhők, esőcseppek és villámok jelennek meg a telefon képernyőjén.
Ezek a radikális változások azonban nemcsak a szabadtéri programjainkat tehetik tönkre – hanem otthonunkat is.
Biztosan láttunk már néhány bevágást a Híradóban, az esőzés okozta áradások és a villámcsapások által lerombolt családi házakról. A vihar számos kárt okozhat otthonunkban, amelyek az apró kellemetlenségektől a teljes katasztrófáig terjedhetnek.
A tavalyi év júniusában a MABISZ adatai szerint egy hét alatt 16500 bejelentés érkezett a szélsőséges időjárással kapcsolatban a magyar biztosítókhoz – összesen körülbelül 1,5 milliárd forintnyi kár keletkezett. És ez még csak nem is a legviharosabb időszakban történt.
De melyek a leggyakoribb károk?
Megrongálódik a tetőszerkezet, rádől a házra egy fa (vagy épp a szomszéd ház), belecsap egy villám, elönti a víz – vagy csak szimplán beázik. A tetőszerkezeti károk és a beázások a leggyakoribbak a MABISZ adatai szerint – de sűrűn előfordul az is, hogy a villámcsapások miatt a házban található elektromos eszközök is sérülnek.
Hogyan lehet ezekre felkészülni?
Figyeljünk oda a megfelelő szigetelésre, és lehetőség szerint évente nézessük át a tetőszerkezetet. Legyen villámhárítónk, és vihar esetén – bár kis plusz teendővel jár – húzzuk ki a konnektorból érzékenyebb elektromos eszközeinket (ne töltsünk ilyenkor telefont, laptopot – de a televíziót, hangrendszert, sőt, az internetroutert is érdemes kihúzni), mert a villámlásból származó feszültséglöket tönkreteheti őket – de egyszerűbb, ha túlfeszültségvédő eszközöket használunk.
Azonban nem tudunk mindenre felkészülni; a természet mindig erősebb.
Úgyhogy mindenképp kössünk lakásbiztosítást.
Talán evidensnek tűnik, de a MABISZ felmérése szerint Magyarországon az ingatlanok 25 százaléka nincs biztosítva – így nem kaphatnak kártérítést sem.
És ne csak akkor kössünk biztosítást, ha már megtörtént a kár – az első nagyobb viharok érkezésekor hirtelen megugrik a lakásbiztosítás-kötések száma, azonban a biztosító-társaságok könnyen megállapítják mikor történt az esemény: ha a biztosítás megkötése előtt következett be, nem leszünk jogosultak a kártérítésre.
De milyen biztosítást kössünk?
A CHERRISK termékekkel nem lőhetünk mellé – könnyen, sorbanállás nélkül, online is megköthetjük lakásbiztosításunkat, akár már havi 1049 forintért! Szupergyors kárrendezéssel, pontos díjszámítással – havi fizetéssel, éves elköteleződés nélkül! Ha bérlők vagyunk, köthetünk biztosítást csupán ingóságainkra is!
IDE KATTINTVA mindent megtudhat a CHERRISK lakásbiztosításról – kiszámíthatja a pontos díjat, és pillanatok alatt meg is kötheti a szerződést!
A képek forrása: Unsplash
A cikk szponzorált.
TERMÉKEK, AMIK ÉRDEKELHETNEK
Eladóvá vált Az ördög Pradát visel főszerkesztőjének lenyűgöző luxuslakása
Ez az a különleges New York-i otthon, amelyben az ominózus Harry Potter-leadási jelenet játszódik. A 2006-os Az ördög Pradát visel (The Devil Wears Prada )című vígjáték rögtön a...
Ez a Long Island-i ház bizonyítja, hogy a betonvilág és a melegség tökéletesen megfér egymás mellett
A híres Raffaella Bortoluzzi építész különleges csodát alkotott a hétvégi luxusnyaralóban. Az Olaszországban és New Yorkban tanult, legendás építész, Raffaella Bortoluzzi...
Így lesz a fürdőszobádból wellness-szalon!
Minden nap tökéletes masszázsélményt kaphatunk, ha jól választunk – ezt pedig a testünk és lelkünk is megköszöni. Már az ókori Rómában nagy hagyománya volt a különféle...