Így védd meg otthonodat a vihartól!

Talán nem árulunk el újdonságot azzal, hogy az utóbbi években különösen szeszélyes az időjárás. Lényegében megszűntek az évszakok; a forró nyári napokat átmenet nélkül követik a lehűlések és a viharos, csapadékos, szinte őszinek tűnő időszakok.

Hiába nézzük az időjárás applikációt: sokszor a derűs, napsütéses előrejelzés hirtelen átvált; felhők, esőcseppek és villámok jelennek meg a telefon képernyőjén.

Ezek a radikális változások azonban nemcsak a szabadtéri programjainkat tehetik tönkre – hanem otthonunkat is.

Biztosan láttunk már néhány bevágást a Híradóban, az esőzés okozta áradások és a villámcsapások által lerombolt családi házakról. A vihar számos kárt okozhat otthonunkban, amelyek az apró kellemetlenségektől a teljes katasztrófáig terjedhetnek.

A tavalyi év júniusában a MABISZ adatai szerint egy hét alatt 16500 bejelentés érkezett a szélsőséges időjárással kapcsolatban a magyar biztosítókhoz – összesen körülbelül 1,5 milliárd forintnyi kár keletkezett. És ez még csak nem is a legviharosabb időszakban történt.

De melyek a leggyakoribb károk?

Megrongálódik a tetőszerkezet, rádől a házra egy fa (vagy épp a szomszéd ház), belecsap egy villám, elönti a víz – vagy csak szimplán beázik. A tetőszerkezeti károk és a beázások a leggyakoribbak a MABISZ adatai szerint – de sűrűn előfordul az is, hogy a villámcsapások miatt a házban található elektromos eszközök is sérülnek.

Hogyan lehet ezekre felkészülni?

Figyeljünk oda a megfelelő szigetelésre, és lehetőség szerint évente nézessük át a tetőszerkezetet. Legyen villámhárítónk, és vihar esetén – bár kis plusz teendővel jár – húzzuk ki a konnektorból érzékenyebb elektromos eszközeinket (ne töltsünk ilyenkor telefont, laptopot – de a televíziót, hangrendszert, sőt, az internetroutert is érdemes kihúzni), mert a villámlásból származó feszültséglöket tönkreteheti őket – de egyszerűbb, ha túlfeszültségvédő eszközöket használunk. 

Azonban nem tudunk mindenre felkészülni; a természet mindig erősebb. 

Úgyhogy mindenképp kössünk lakásbiztosítást. 

Talán evidensnek tűnik, de a MABISZ felmérése szerint Magyarországon az ingatlanok 25 százaléka nincs biztosítva – így nem kaphatnak kártérítést sem.

És ne csak akkor kössünk biztosítást, ha már megtörtént a kár – az első nagyobb viharok érkezésekor hirtelen megugrik a lakásbiztosítás-kötések száma, azonban a biztosító-társaságok könnyen megállapítják mikor történt az esemény: ha a biztosítás megkötése előtt következett be, nem leszünk jogosultak a kártérítésre.

De milyen biztosítást kössünk? 

A CHERRISK termékekkel nem lőhetünk mellé – könnyen, sorbanállás nélkül, online is megköthetjük lakásbiztosításunkat, akár már havi 1049 forintért! Szupergyors kárrendezéssel, pontos díjszámítással – havi fizetéssel, éves elköteleződés nélkül! Ha bérlők vagyunk, köthetünk biztosítást csupán ingóságainkra is!

IDE KATTINTVA mindent megtudhat a CHERRISK lakásbiztosításról – kiszámíthatja a pontos díjat, és pillanatok alatt meg is kötheti a szerződést!

A képek forrása: Unsplash

A cikk szponzorált.

2023. augusztus 21.

Akár vidéki iskolából is lehet idilli otthon

Bármilyen épület komfortos családi ingatlanná válhat, csak fantázia, kitartás és kreativitás szükséges hozzá. Egy virágárus úgy döntött családjával, hogy vidékre költözik,...

2023. július 03.

3 gyakori, idegesítő otthoni probléma – és a megoldásuk

Így küszöbölhetjük ki a frusztráló gikszereket otthonunkban. A legszebb, legigényesebben kialakított otthonokban is előfordulhatnak olyan problémák, amelyek őrületbe kergetik az...

2023. június 06.

Így lesz tökéletes és álomszép falad otthonodban

A falak meghatározzák az enteriőrt, ezáltal pedig a lakók hangulatát is. Fontos ezért, hogy odafigyeljünk a részletekre – szerencsére költség- és időhatékonyan is ki lehet...