Nyár a hálószobában
A nyár akkor az igazi, ha hétágra süt a nap! Panaszkodunk, amikor 40 fok van árnyékban, és ragadni kezd az aszfalt, de a szívünk mélyén hiányolnánk, ha nem dőlne meg egy-két melegrekord. A kerthelyiségek és a fesztiválok is elnéptelenednének, ha nem lenne kánikula – egyszerűen a hangulathoz tartozik, hogy melegünk van.
Azonban ahogy lemegy a nap, és eljön a lefekvés ideje, a nappali forróság zavaróvá válik. Az éjszakai pihenéshez alacsonyabb hőmérsékletre vágyunk.
Nézzük, mire van szükség ahhoz, hogy hálószobánkban csak akkor forrjon a levegő, ha mi is úgy akarjuk!
ÁRNYÉKOLÁS
Induljunk a kályhától, vagy ha úgy jobban tetszik, kezdjük a megelőzéssel. A hálószobánk hűvösen tartásának első lépése, ha kizárjuk a meleget. Ebben a falak és nyílászárók hőszigetelésének kiemelkedő jelentősége van. Ezután következhet a megfelelő árnyékoló kiválasztása. A műanyag rolók, textil napellenzők és blackout függönyök mellett szerencsés, ha egy lombos fa is megszűri a napsugarakat, de legalább is beton helyett “zöldre”, parkra vagy kertre néz az ablakunk.
ÁGYNEMŰ
Minél természetesebb, annál jobb. A vászon ágyneműk nemcsak azért praktikusak, mert lélegeznek, és elvezetik bőrünkről az izzadtságot – strapabíróak is, meg sem kottyan nekik, ha a nyári hónapokban a szokásoshoz képest gyakrabban tesszük be őket a mosógépbe. Két mosás között pedig a hagyományos módon frissíthetjük fel az ágyneműt – tegyük ki néhány órára a friss levegőre, de mindenképpen árnyékba, a tűző napsugarak ugyanis besárgíthatják a természetes szálakat.
LÉGKONDÍCIONÁLÓ
A megfelelő klímaberendezésnek a hálószobában is van helye. A legcsendesebb készülékek mellett könnyen elalhatunk, és időzítővel gondoskodhatunk róla, hogy éjszaka lekapcsoljanak. Amire ügyeljünk – lefekvés előtt egy órával már kezdjük el lehűteni a szobát, de ne vigyük túlzásba. A kinti hőmérséklethez képest legfeljebb 5 fokkal alacsonyabb hőmérsékletet állítsunk be.
Szükségtelen mondanunk: a karbantartást semmiképpen ne hanyagoljuk el; évente egyszer szakemberrel tisztíttassuk ki légkondícionálónkat saját biztonságunk érdekében.
Ideális esetben a hálószoba a lakás egyik zsákhelyisége, ha napközben nem használjuk, nagyobb az esélyünk rá, hogy nem melegszik be. Az is előfordulhat, hogy – például egy déli fekvésű szoba esetén – minden igyekezetünk ellenére az esti órákra éppen a hálószobában lesz a legmelegebb. Ne essünk kétségbe, legyünk rugalmasak, a kánikula csúcsán nyugodtan hurcolkodjunk át ágyneműnkkel a nappaliba, vagy a gyerekszobába. Egy kicsit olyan lesz, mintha táboroznánk, de a cél a nyugodt éjszakai alvás – s ha ennek érdekében formabontó megoldáshoz kell folyamodnunk, igazán a nyár a legideálisabb időszak erre!
TERMÉKEK, AMIK ÉRDEKELHETNEK
3 gyakori, idegesítő otthoni probléma – és a megoldásuk
Így küszöbölhetjük ki a frusztráló gikszereket otthonunkban. A legszebb, legigényesebben kialakított otthonokban is előfordulhatnak olyan problémák, amelyek őrületbe kergetik az...
Ezzel az egyedülálló, bámulatos dizájnmegoldással új szintre emelheted a fürdőt!
Innovatív technológiával készülnek a lenyűgöző falpanelek, amelyek a vizes helyiségekben is tökéletesen működnek. A LICO két elképesztő falpanel-kollekciója a legújabb trendek...
Így lesz tökéletes és álomszép falad otthonodban
A falak meghatározzák az enteriőrt, ezáltal pedig a lakók hangulatát is. Fontos ezért, hogy odafigyeljünk a részletekre – szerencsére költség- és időhatékonyan is ki lehet...