Bidék – egy intim, de fontos téma!
Nem sok szó esik róla, azon kívül, hogy hasznos, mi viszont összegyűjtöttünk pár érdekességet, tanácsot róla.
A bidé története:
- Francia eredetű szó és eredetileg pónikra használták a királyi családok. Kezdeti formáján szétterpesztett lábbal kellett ülni, mintha a használója éppen lovagolna.
- Az első történelmi feljegyzés 1710-ben említi. Eleinte hálószobákban használták, egy tál volt, amelybe vizet öntöttek.
- Az első porcelánból készült darabok a 19. században, európai műhelyekben készültek, elterjedését – a szappangyártással, fürdőszobák kialakításával egyetemben – a kolera járványoktól való félelem, a tisztaság iránti általános igény megjelenése generálta.
- Magyarországon a 19-20. században tűnt fel szórványosan, és a hálószobából a fürdőszobába helyezték át és bekötötték a víz-és csatornahálózatba.
- Először csak alulról spriccelő változata volt, ám ezt az utóbbi évtizedekben betiltották egészségügyi okokból.
- Az 1930-as évekre általánossá vált a használata Magyarországon. Számos fővárosi lakásba kérés nélkül is beszerelték, a következő évtizedekben mégis feledésbe merült.
- Az elektromos bidék az 1960-as években jelentek meg, a már beépített wc-khez csatlakoztatták, főképp helytakarékosság miatt.
Ki, hol, hogyan használja?
- Dél-Korea, Japán, Egyiptom, Görögország, Olaszország, Spanyolország, Franciaország, Törökország, Portugália, Brazília, Uruguay, Venezuela, Libanon és India – ezek olyan országok, ahol szinte biztos, hogy találkozik vele.
- Japánban nagyon elterjedt a bidé használata, a japánok kimutatták, hogy a végbélrák előfordulásasokkal alacsonyabb náluk – köszönhetően az altest alapos, vízzel való tisztításának, a bidének.
- Egy felmérés kimutatta, hogy a japán nők jelentős része szexuális segédeszközként is használja.
- Más kutatások szerint az 50 év felettiek majdnem 70%-a szenved aranyérbetegségben. A bidé használata segít az aranyér megelőzésében, valamint segít, hogy ne romoljon az állapot.
Milyen bidét válasszunk?
A tökéletes bidé fürdőszobájának, vagy toalettjének legpraktikusabb darabja lehet. Több típus közül választhatunk, a fürdőszoba adottságaitól, illetve saját igényeitől függően.
- Hagyományos bidé – talppal rendelkező (nagyjából 1,5 m2 szükséges), illetve falra szerelhető változat – ez utóbbira példa a RAVAK Chrome koncepciójának alapdarabja (lásd lenti kép). Praktikus, hiszen könnyen takarítható az alatta lévő felület.
- Wc ülőkés változat – gyakorlatias kivitelezés, minimális vízhasználat, akár szárítási funkció is társulhat hozzá, egyes darabok ülőkemelegítéssel és önfertőtlenítési funkcióval is rendelkeznek. Csupán a hideg víz bevezetése szükséges, ami már adott a wc miatt.
- Bidézuhany – Olyan helyekre is, ahol a klasszikus változat nem fér el. A bidézuhany a WC-csésze használatával elősegíti a kényelmes intim higiéniát. Két változata van: mosdócsapteleppel kombinált, valamint anélküli, ekkor a fali szeleppel van variálva. Ideális falba süllyesztett csapteleppel kombinálni, ekkor hideg-meleg kevert vízzel is működtethetjük. RAVAK bidézuhanyunk minden alkatrésze a RAVAK minőséget képviseli, ezért 5 év jótállást biztosítunk rá.
TERMÉKEK, AMIK ÉRDEKELHETNEK
3 gyakori, idegesítő otthoni probléma – és a megoldásuk
Így küszöbölhetjük ki a frusztráló gikszereket otthonunkban. A legszebb, legigényesebben kialakított otthonokban is előfordulhatnak olyan problémák, amelyek őrületbe kergetik az...
Ezzel az egyedülálló, bámulatos dizájnmegoldással új szintre emelheted a fürdőt!
Innovatív technológiával készülnek a lenyűgöző falpanelek, amelyek a vizes helyiségekben is tökéletesen működnek. A LICO két elképesztő falpanel-kollekciója a legújabb trendek...
Így lesz tökéletes és álomszép falad otthonodban
A falak meghatározzák az enteriőrt, ezáltal pedig a lakók hangulatát is. Fontos ezért, hogy odafigyeljünk a részletekre – szerencsére költség- és időhatékonyan is ki lehet...